Steele Staffing LLC
Back to List

Specialist în Experiența Clientului Bilingv (Lucrează din Oficiu)București, RomâniaEUR €17,000 - €18,000 + Beneficii Complete

Trebuie să vorbești una dintre următoarele limbi:franceză, germană, spaniolă, italiană sau portugheză

Alătură-te echipei noastre dinamice ca Reprezentant al Clienților în centrul nostru divers de BPO (Externalizarea Proceselor de Afaceri) multilingv. Fiind un jucător cheie în căutarea excelenței internaționale în servicii, vei fi primul punct de contact cu clienții noștri.

Responsabilități Cheie:• Fii farul unui serviciu excepțional, iluminând fiecare interacțiune cu clienții cu căldură și expertiză pe diverse canale de comunicare—apeluri telefonice, e-mailuri și platforme de socializare.• Alătură-te echipei noastre vibrante din Centrul de Contact, unde vei naviga cu ușurință printre solicitările clienților, de la întrebări legate de rezervări la schimbări de rezervări fără probleme și tot ce este între acestea, asigurând o satisfacție de neegalat la fiecare pas.• Comunică cu clienții prin diverse canale în oricare dintre: franceză, germană, spaniolă, italiană sau portugheză, precum și în engleză.• Răspunde prompt la cererile clienților.• Menține o atitudine pozitivă, empatică și profesională față de clienți în orice moment.• Asigură satisfacția clientului și oferă suport profesional.

Cum Poți Crea Influență:• Abilități de scriere și vorbire competente în franceză, germană, spaniolă, italiană sau portugheză (nivel C1) sunt esențiale, cu competență în engleză necesară la nivel B2.• Experiența anterioară într-un mediu/operare de companie aeriană internațională este avantajoasă, dar nu obligatorie.• Familiarizarea cu sisteme de rezervări precum Amadeus, Galileo sau Sabre reprezintă un plus.• Abilități specializate, inclusiv comunicare eficientă și servicii pentru clienți, cu experiență în BPO/centre de contact fiind benefică.• Absolvenți din orice disciplină sau studenți sunt bineveniți.• Capacitate demonstrată de a obține informațiile necesare de la clienți cu un accent puternic pe rezolvarea problemelor.• Proficiență în Microsoft Office și Outlook.• Disponibilitate de a lucra într-un mediu de centru de contact (program full-time din oficiu).

Abilități și Certificări:• Serviciul Clienți• Galileo• Amadeus• Bilingv: franceză, germană, spaniolă, italiană sau portugheză, precum și engleză.

Bilingual-Speaking Customer Experience Specialist (Work from Office)

Bucharest, Romania

 EUR €17,000 to €18,000 + Full Benefits

Must be able to speak either: French, German, Spanish, Italian or Portuguese

Join our vibrant team as a Customer Representative in our diverse multilingual BPO (Business Process Outsourcing) center. As a key player in our pursuit of international service excellence, you’ll be the first point of contact with our clients.

Key Accountabilities:

  • Be the beacon of exceptional service, illuminating every customer interaction with warmth and expertise across various communication channels—phone calls, emails, and social media platforms.
  • Join our vibrant Contact Center team, where you’ll effortlessly navigate customer requests, from booking inquiries to seamless reservation changes and everything in between, ensuring unparalleled satisfaction at every turn.
  • Communicate with customers through various channels in either: French, German, Spanish, Italian or Portuguese as well as English.
  • Respond promptly to customer inquiries.
  • Maintain a positive, empathic, and professional attitude towards customers at all times.
  • Ensure customer satisfaction and provide professional customer support.

How You Can Create Influence:

  • Proficient writing and speaking skills in French, German, Spanish, Italian or Portuguese (C1 level) are essential, with English proficiency required at a B2 level.
  • Prior experience in an international airline environment/operations is advantageous but not mandatory.
  • Familiarity with booking systems like Amadeus, Galileo, or Sabre is a plus.
  • Specialized skills including effective communication and customer service, with experience in BPO/contact centers being beneficial.
  • Graduates in any discipline or undergraduates are welcome.
  • Demonstrated ability to source necessary information from customers with a strong emphasis on issue resolution.
  • Proficiency in Microsoft Office and Outlook.
  • Willingness to work in a contact center environment (full-time Work from Office).

Skills and Certifications:

  • Customer Service
  • Galileo
  • Amadeus
  • Bilingual: French, German, Spanish, Italian or Portuguese as well as English.

First Name *
Last Name *
Email Address *
Phone Number